Dla mnie wszystko zaczęło się 1993 roku, kiedy mój znajomy przyjechał do polski świeżo nabytym w Niemczech VW Corrado VR6. Jeździłem wtedy małym fiatem i po przejażdżce 'Corkiem' postanowiłem iż kiedyś będę miał taki samochód. Musiało minąć 5 lat zanim marzenia się spełniły.

W Maju 1998 roku skradziono mi mojego Poloneza 2000 Abarth i postanowiłem kupić sobie Golfa. Przeglądałem ogłoszenia i ku zdziwieniu znalazłem za niewiele większe pieniądze VW Corrado G60 z 91 roku. Zaciągnąłem kredyt i zasiadłem za kółkiem mojego wymarzonego samochodu.

We wrześniu 1998 roku zacząłem się spotykać z Łukaszem, który miał też G60 i postanowiliśmy założyć klub VW Corrado - 23 wrzesień 1998 roku uważam za oficjalną datę rozpoczęcia działalności klubu. Powstała wtedy strona internetowa i zaczęliśmy szukać innych posiadaczy 'corka'.

W grudniu dołączył się do nas Tomek,  a w styczniu 1999 roku odbyło się pierwsze spotkanie klubu VW Corrado. W między czasie Łukasz niestety sprzedał swoja G60 i zostałem "Prezesem" klubu.

W pod koniec lipca 1999 roku sprzedałem swoją g60 i kupiłem VR6 tą samą, którą jeździłem w 1993 roku.

Pod koniec 2000 roku spotkałem Jacka - Masstela, z którym bardzo się zaprzyjaźniłem i który pomagał mi przez kilka lat w prowadzeniu klubu i organizacji zlotów.
Od 2003 roku prowadzimy wspólne forum ogólnopolskie VW Corrado i VW Scirocco. Organizowanych jest około 5 zlotów ogólnopolskich w różnych częściach Polski. Zloty organizujemy wspólnie z chłopakami z Łodzi, Warszawy, Olsztyna i innych części Polski.
Od 2002/3 opiekę nad naszą stroną prowadzi hOMER.
 

Prezes klubu:

Miłosz Popiołek (MPS)


Opieka nad częścią medialną:

Marcin Kozłowski (hOMER)