Kielce 2008


Całość zdjęć w większym formacie (CLICK)

Dostępne filmy:
http://pl.youtube.com/watch?v=h_c0vUmLDRc
http://pl.youtube.com/watch?v=2AhtgEco9_o

Zlot rozpoczął się w czwartek 1 maja 2008 roku. Niektórzy zjeżdżać zaczęli się juz w środę. Pierwszy dzień oficjalnej imprezy spędziliśmy na Torze Kielce w Miedzianej Górze. Wjechało nieco ponad 20 samochodów. Jazdy sprawnościowe zostały podzielone na dwa odcinki specjalne. Zawodnicy mieli 3 próby przejazdu na każdym z etapów. Przejazd najgorszy został odrzucany a dwa pozostałe czasy z każdego odcinaka zostały sumowane i wszystko przedstawione w tabelach.
Nagrody:
I miejsce: Konrad Różkiewicz (Konrad) - 4L oleju Castrol Magnatec 10W40
II miejsce: Wojtek Szkudlarek (VoytecVr6) - 1L oleju Castrol Edge Sport 10W60

Oprócz walk na odcinkach specjalnych odbyły się również wyścigi równoległe. Kilka samochodów wreszcie pokazało że potrafią się znakomicie odpychać! Z tych potyczek jednak nie posiadamy wyników ale dysponujemy kilkoma filmami i zachęcamy do oglądnięcia.

Po zakończeniu zabaw na torze przemieściliśmy się do ośrodka 'Wierna' położonego około 30 km od toru. Tam spędziliśmy miło czas we wspólnym gronie zarówno osób już od dawien dawna należących do naszego klubu jak i tymi którzy pojawiają się u nas od niedawna. Ogniska, grile, gry w koszykówkę i w nogę, 'delikatne drinki' i piwko mocniejsze drinki i kolejne piwko :)
Nie obyło się bez pozostawienia po sobie śladu w pamięci właścicieli ośrodka. Oczywiście chodzi o ten pozytywny aspekt. Mianowicie podczas jednego z ognisk zajął się daszek wiaty, która była drewniana i niezabezpieczona na takie ewentualności. Szybka reakcja klubowiczów a głównie strażaka Sama - Szczepana wraz z wierną pomocą do zadań specjalnych - Batiego pozwoliła na sprawne ugaszenie nieokiełznanego pozornie zjawiska. Na miejsce przyjechały wezwane 4 jednostki straży pożarnej gdyż ośrodek mieścił się blisko lasu jednak ich akcja okazała się zbędna. Nasz klub kolejny raz okazał się samowystarczalny :)
W między czasie odbyła się wycieczka na zamek Chęciny. Sznurek samochodów Corrado sprawnie poruszający się po obwodnicy kieleckiej jak i po centrum miasta budził podziw w koło. Wszystko oczywiście odbywało się zgodnie z kodeksem drogowym i ograniczeniami jakie narzucały znaki drogowe ;) DO ZOBACZENIA!