Corrado Magnum kombi Przetłumaczył
  Zuzlo

 

Na międzynarodowych targach samochodowych (IAA) w Paryżu w 1989 roku fani Corrado mogli podziwiać nie lada atrakcję: Corrado Magnum kombi. Samochód został opracowany przez firmę konstrukcyjną PEGAM z Osnabrück i wykonany przez hamburską firmę „Projekty i Technika”. Po przebudowie z wolfsburgskiego coupe powstała cztero-miejscowa rodzinna limuzyna. Ciekawostką jest to, że kombi charakteryzowało się cw= 0.308 (dla coupe cw= 0.320) a więc teoretycznie powinno osiągać większą prędkość maksymalną od oryginału. Sportowe kombi oferowało miejsca dla 4 osób. Dzięki składanej tylnej kanapie przestrzeń bagażową można było powiększyć do 4901 litrów. Duża tylna klapa umożliwiała łatwy załadunek.

 

Corrado Magnum zostało zbudowane przez hamburską firmę "Projekty i Technika" dzielone światła tylne umożliwiły powiększenie klapy tylnej. W takim kształcie pozwala ona łatwy załadunek bagażnika

 

Początkowo zamierzano wypuścić 100 egzemplarzy Magnum w specjalnej ekskluzywnej serii. Koszty przebudowy coupe szacowano wstępnie na 22 tys. DM. Projektu tego jednakże nie zrealizowano i finalnie powstały tylko 2 egzemplarze prototypowe.